Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
2 червня 2016 року Верховна Рада України ухвалила новий Закон «Про судоустрій та статус суддів України». Після цього парламент затвердив зміни до Конституції України в частині правосуддя. Відповідно до нової редакції Закону, який набрав чинності 30 вересня 2016 року, упродовж трьох років — із 1 січня 2017, 2018 і 2019 років — відбудуться зміни у Верховному Суді, в апеляційних і в місцевих судах.
Так, в Україні замість чотириланкової судової системи функціонуватиме триланкова: місцеві/окружні суди – апеляційні суди – новий Верховний Суд.
Верховний Суд України, Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ ліквідовуються.
У рамках нового Верховного Суду, на формування якого передбачено півроку після набрання чинності Законом, тобто до кінця березня 2017 року, діятимуть: Велика Палата Верховного Суду; Касаційний адміністративний суд; Касаційний господарський суд; Касаційний кримінальний суд; Касаційний цивільний суд.
Усі районні, міжрайонні, міські суди замінять на окружні суди. Апеляційні суди, які утворюються в апеляційних округах, розглядатимуть цивільні та кримінальні справи. Відповідно до Закону, у складі апеляційного суду можуть утворюватися судові палати з розгляду окремих категорій справ.
Також у рамках реформи планується створення окремих Вищого антикорупційного суду та Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Ці суди будуть діяти як суди першої інстанції, а їх рішення зможе переглядати тільки Верховний Суд.