Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вибори Президента України
31 березня 2019 року відбудуться вибори Президента України.
Згідно із частиною 1 статті 103 Конституції України Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного та прямого права шляхом таємного голосування строком на 5 років.
Українським законодавством встановлено, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни, яким на день виборів виповнилося 18 років.
Заздалегідь виборці мають перевірити, чи включені вони до списку виборців і чи зможуть реалізувати своє право на голос.
Досить швидко та просто перевірити чи є Ви у списку виборців можна в мережі Інтернет, скориставшись програмним ресурсом «Особистий кабінет виборця». Відповідне посилання розміщено на офіційній веб-сторінці Центральної виборчої комісії в розділі Державний реєстр виборців:
https://www.drv.gov.ua/ords/svc/f?p=111:LOGIN.
Якщо виникли проблеми, необхідно не пізніш як за 5 днів до дня голосування (тобто не пізніше 26 березня 2019 року) вирушити до органу ведення реєстру виборців і написати відповідну заяву.
При собі потрібно мати паспорт та його копію.
Якщо виборцю відмовили у прийнятті заяви, то не пізніше, як за 2 дні до голосування (тобто до 28 березня 2019 року включно) громадянин може звернутися до суду. Для цього необхідно подати заяву до місцевого загального суду в формі адміністративного позову про включення до списку виборців або про уточнення, виправлення списку виборців. За подання такого позову судовий збір не сплачується.
Суд вирішує адміністративну справу щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, то невідкладно.
На підставі рішення суду виборча комісія включає громадянина до списку виборців і це надає йому право голосу на виборах Президента України.
Проголосувати кожен громадянин України зможе 31 березня 2019 року з 8-ї ранку і до 20-ї вечора на виборчій дільниці за своїм зареєстрованим місцем проживання. При собі необхідно мати паспорт громадянина України.
Також нагадуємо, що місцевим загальним судам як адміністративним підсудні адміністративні справи, зокрема, пов’язані з виборчим процесом щодо:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, членів цих комісій за місцезнаходженням відповідної комісії (частина 5 статті 273, частина 8 статті 277 Кодексу адміністративного судочинства України);
Звернутися до суду можна протягом п’яти днів з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності, саме стільки часу передбачено частиною 6 статті 273 КАС України для подачі позовної заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, членів цієї комісії.
- уточнення списку виборців (частина 2 статті 274 Кодексу адміністративного судочинства України);
- оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори, за їх місцезнаходженням (частина 3 статті 275 Кодексу адміністративного судочинства України).
З метою належної організації роботи Здолбунівського районного суду Рівненської під час виборчого процесу та своєчасного розгляду адміністративних справ, пов’язаних з виборами Президента України повідомляємо, що з 28 березня по 31березня 2019 року суд працюватиме в особливому режимі.
Інформацію про виборче законодавство, порядок та підстави звернення до суду, зразки адміністративних позовів про включення до списку виборців та виправлення неточностей у списку виборців Ви можете отримати на веб-сторінці суду у розділі «Громадянам» та безпосередньо у суді.